شربت ردوفلو

اين شربت جهت درمان كليه مشكلات ايجاد شده در بيماري سرماخوردگی، رفع سرفه و عفونت های دستگاه تنفسی بكار برده مي شود. اين شربت با خصوصيات خلط آوری، نرم كنندگی سينه، تقویت سيستم ايمنی باعث تسریع بهبودی در مقابل مشكلات سرماخوردگی می گردد.توضیحات

شکل فرآورده :
شربت 120 میلی لیتری همراه با بروشور در جعبه

موارد مصرف:
درمان علائم سرماخوردگي، ضد سرفه و بهبود عملكرد سيستم ايمني

ترکیبات:
عصاره آقطي (Sambucus nigra(، عصاره اکیناسه پورپورآ Echinacea purpurea)(، عصاره اکیناسه آنگوستیفولیاEchinacea angustifolia) (، عصاره برموم Propolis، ویتامین C و زینک گلوکونات.

آثار درمانی و فارماکولوژی:

بیماری سرماخوردگی که به نام نازوفارنژیت ویروسی هم خوانده می شود، یکی از شایع ترین عوامل مراجعه بیماران به مراکز درمانی و تیم پزشکی می باشد. هر ساله افراد زیادی از جوامع به این بیماری مبتلا شده و باعث صرف هزینه های گزافی جهت بهبودی می گردد. با وجود آنکه اغلب افراد در اثر سرماخوردگی دچار عوارض جدی یا شکل شدید بیماری نمی شوند، اما در بعضی از موارد علائم جدی آن از جمله سینوزیت، اوتیت، برونشیت و پنومونی بروز نموده وحتی موجب تهدید حیات می گردد (1).
گیاه آقطی با نام علمی Sambucus nigra، از گیاهان دارویی قدیمی بوده که موجب تحریک سیستم ایمنی و تقویت مقاومت بدن نسبت به بیماری ها می گردد (2). این گیاه با داشتن خواص ضد ویروسی در درمان سرماخوردگی و بیماری هاي دستگاه تنفسی نقش مهمی دارد. از عصاره این گیاه در داروهای ضد سرفه و جهت درمان سینوزیت  استفاده می شود. همچنین اين گياه در رفع ترشحات ريوي دستگاه تنفس فوقاني موثراست (3).
گیاه سرخارگل با نام علمی Echinacea spp.، به دليل دارا بودن خاصيت تحريك كنندگي سيستم ايمني، امروزه به صورت گسترده جهت درمان سرماخوردگي و ساير بيماري هاي عفوني استفاده مي شود. این گیاه در پزشکي نوين به دليل ويژگي ضد سرماخوردگي و درمان بيماري هاي دستگاه تنفسي، توسط سازمان بهداشت جهاني (WHO) به عنوان گیاه برگزیده انتخاب شده است (4). یک مطالعه نشان‌ داده ‌است که مصرف فرآورده‌ های حاوی سرخارگل در شروع بیماری سرماخوردگی، نه تنها شدت علایم بیماری مانند سرفه، سردرد و آبریزش بینی، بلکه تعداد روزهای علامت‌ دار یعنی دوره بیماری را نیز به طور چشم‌ گیری کاهش می ‌دهد. مطالعات بالینی متعدد حاکی از آن است که مصرف فرآورده‌ های دارویی حاوی سرخارگل می‌ تواند احتمال ابتلا به سرماخوردگی را به 50 درصد کاهش دهد. همچنین مشخص شده مصرف این فرآورده‌ ها به همراه ویتامین C خطر ابتلا را بیش از 80 درصد کاهش می ‌دهد (5).
بره موم یا Propolis یک ماده رزینی معروف است که بوسیله زنبورها از گیاهان جمع‌آوری شده و به دلیل خواص ضد عفونی و ضد میکروبی که دارد برای دفاع از کندو استفاده می شود. بطور کلی، بره موم از ۳۰ درصد موم، ۵۰ درصد رزین، ۱۰ درصد ترکیبات اسانسی و معطر، 5 درصد گرده گل و ۵ درصد سایر مواد، تشکیل شده است (6). تاکنون اجزای زیادی از ترکیبات شیمیایی آن نظیر فلاونوئیدها، استرهای کافئیک و فرولیک اسید شناسایی شده‌ اند. خاصیت ضدباکتری بره موم بطور گسترده مورد بررسی قرار گرفته است و محققان مختلف، فعالیت ضد باکتریایی آن را اثبات کرده‌ اند. همچنین بره موم به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. محققان دریافته اند که مصرف بره موم باعث تنظیم سیستم ایمنی سلولی، تولید سیتوکین ها و افزایش فعالیت ضد قارچی مونوسیت‌ ها می شود (7).
ویتامین سی معروف به آسکوربیک اسید، یک ویتامین محلول در آب است که به حفاظت از سلول ها در برابر صدمات ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند. ویتامین سی تاثیر زیادی بر تقویت سیستم ایمنی بدن از جمله فعالیت لنفوسیت های T دارد. افرادی که به طور منظم مکمل ویتامین سی مصرف می کنند، سرماخوردگی کوتاه تر یا خفیف تری را تجربه می کنند (8).
ماده زینک یکی از ترکیبات مهم معدنی موجود در بدن می باشد که بر عملکرد حدود ۳۰۰ آنزیم اثرگذار می باشد. همچنین این ترکیب تأثیرات گسترده‌ای بر سیستم ایمنی بدن دارد. طبق یک مطالعه، زینک می‌تواند از تکثیر رینو ویروس ها و سایر ویروس‌های تنفسی جلوگیری کرده و با تاثیر بر اینترفرون‌ها باعث افزایش قدرت دفاعی بدن گردد (9). از دیگر اثرات زینک می توان به کمک به تنظیم التهاب اشاره نمود. در حالی که پاسخ التهابی برای مقابله با عفونت ضروری است، تولید بیش از حد سیتوکین های التهابی در اوایل عفونت مسئول برخی از علائم ناگوار بیماری های تنفسی می باشد. در این بررسی ها شواهدی وجود دارند که نشان می دهند زینک می تواند اثرات ضد التهابی در ذات الریه داشته باشد و باعث کاهش آسیب به بافت ریه شود (10).

مقدار و نحوه مصرف:
ميزان مصرف روزانه اين فرآورده دو بار در روز و هر بار دو قاشق (10 ميلي ليتر) مي باشد.

توصیه های مهم:
قبل از استفاده از شربت، آن را به خوبي هم بزنيد. اين فرآورده از تركيبات طبيعي تهيه شده و مانند ساير فرآورده هاي طبيعي تغيير رنگ بر روي اثرات درماني آن تاثيري نخواهد داشت. دوره درمان بستگي به شدت علائم باليني مي باشد با اين وجود درمان بايد حداقل براي يك هفته ادامه يابد.

شرایط نگهداری:
اين فرآورده در دماي زير 30 درجه سانتي گراد و دور از دسترس کودکان نگهداري گردد. همچنين از مصرف آن بعد از تاریخ انقضاء خودداري گردد.


نحوه سفارش کالا :

 برای سفارش محصول لطفا بر روی داروخانه آنلاین داروکده  کلیک نمایید.

منابع:

1- Roxas M, Jurenka J. Alternative Medicine Review. 2007 Mar 1; 12(1).
2- Wichtl M. Herbal drugs and phyto Med pharm GmbH Scientific Publishers; 2004.
3- Serkedjieva J, et al. Phytotherapy Research. 1990 Jun; 4(3):97-100.
4- Gruenwald J, Brendler T, Jaenicke C. PDR for herbal medicines. Thomson, Reuters; 2007.
5- Hobbs C. Echinacea: the immune herb. Interweave Press; 1997.
6- Bankova VS, et al. Apidologie. 2000 Jan 1;31(1):3-15.
7- Burdock GA. Food and Chemical toxicology. 1998 Apr 6;36(4):347-63.
8- Peters EM, et al. The American journal of clinical nutrition. 1993 Feb 1;57(2):170-4.
9- Godfrey JC, et al. Journal of International Medical Research. 1992 Jun;20(3):234-46.
10- Pal A, et al. Biological Trace Element Research. 2020 Oct 22:1-1.